Dlaczego warto zamieszkać na Piątkowie w Poznaniu?

Dlaczego warto zamieszkać na Piątkowie w Poznaniu?

Wielkie aglomeracje miejskie rozwijają się kosztem wsi i mniejszych miejscowości. Przykładem jest sielska wieś Piątkowo, która została wchłonięta przez rozwijający się Poznań.

Zanim zamieszkasz na Piątkowie

Piątkowo jest obecnie jedną z bardziej popularnych dzielnic mieszkania. Wyjątkowo dobrze sprzedają się tutaj nie tylko mieszkania z rynku wtórnego, ale także te nowe wprost od dewelopera. Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania w tej dzielnicy, wiele osób chciałoby poznać jej historię. Historia Piątkowa na pewno jest długo. Pierwsza pisemna wzmianka o tej wsi pochodzi z XIII wieku.

Ciekawostki o poznańskim Piątkowie można poznać nie tylko rozmawiając z najstarszymi mieszkańcami czy historykami, ale także spacerując po piątkowskich osiedlach. Zachowały się na nich budynki świadczące o tym, że historia Piątkowa jest długa i ciekawa. Pozna aż do 1904 roku był twierdzą, która zamykała drogę na Berlin. Ciekawostki o poznańskim Piątkowie kryje wiec między innymi fort przy ulicy Lechickiej.

Na Piątkowie nie sposób się nudzić

Ciekawe miejsca w Poznaniu znajdują się nie tylko w ścisłym centrum miasta, ale także w pozostałych dzielnicach. A więc ciekawe miejsca w Poznaniu zlokalizowane są również na Piątkowie. Na pewno jednym z nich jest wspominany już fort. Co robić na Piątkowie? Możliwości jest całe mnóstwo. Latem czekają baseny i ogród botaniczny. Przez cały rok można wybrać się na seans filmowy lub do jednej z licznych kawiarni czy restauracji. Ciekawostki o poznańskim Piątkowie sprawiają, że nikt z mieszkańców się nie nudzi.