Niepłodność problemem wielu par

Niepłodność problemem wielu par

Niepłodność to problem, który dotyka wiele par. Na szczęście współczesna medycyna jest w stanie w wielu przypadkach bardzo skutecznie sobie z nim poradzić. Wciąż pojawiają się nowe metody leczenia niepłodności.

Różne przyczyny niepłodności

O pomoc do specjalistycznej kliniki zajmującej się leczeniem niepłodności kobiety powinny zgłosić się nie wcześniej jak po upływie dwunastu miesięcy bezowocnych starań o dziecko. Leczenie niepłodności u wielu par kończy się sukcesem i kobieta zachodzi w ciążę. Przyczyn niepłodności jest naprawdę wiele. Jedną z nich może być PCOS czyli zespół policystycznych jajników. PCOS to często występujące zaburzenie endokrynologiczne.

Jego skutkiem są nieregularne miesiączki, zaburzenia owulacji, a w konsekwencji niepłodność. PCOS daje się wyleczyć. Metoda leczenia dobiera jest zawsze indywidualnie dla każdej pacjentki. Najczęściej leczenie niepłodności spowodowane PCOS polega na przyjmowaniu leków hormonalnych.

Inne metody leczenie

Terapia hormonalna to tylko jedna z metod stosowana w leczeniu niepłodności. Czasem leczenie niepłodności wymaga wykonania inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Z reguły klinika leczenia niepłodności ma w ofercie różne metody leczenia. Leczenie niepłodności to także metoda in vitro.

In vitro proponowane jest wtedy, gdy leczenie niepłodności innymi metodami okazało się nieskuteczne. In vitro to zabieg, który w swojej ofercie ma każda klinika leczenie niepłodności. Współczesna medycyna zna wiele skutecznych metod leczenia niepłodności.