Pizza: ulubione danie Polaków

Pizza: ulubione danie Polaków

Stolicą Małopolski jest Kraków. Na mapie Polski jest to miasto wyjątkowe, które ma bardzo dużo do zaoferowania. Każdego roku Kraków odwiedza tysiące turystów z kraju i z zagranicy. Jest tutaj również mnóstwo młodych ludzi, którzy kontynuują edukację na krakowskich uczelniach. Stolica Małopolski to również mnóstwo restauracji, kawiarni, pubów, pizzerii.

Pizza w Krakowie: gdzie można zjeść?

Liczba miejsc, w których sprzedawana jest pizza jest mnóstwo. Bardzo szybko adres najbliższej pizzerii można znaleźć korzystając z internetowej wyszukiwarki; wpisując w nią frazę pizza Kraków bardzo szybko będziemy mogli przeglądać przynajmniej kilkadziesiąt rekordów. Pizza Kraków to mnóstwo różnych pizzerii, te, w których pizza jest najsmaczniejsza nie narzekają na brak klientów. Opinii o tym, gdzie można zjeść dobrą pizza Kraków również można szukać w internecie. Pamiętajmy jednak, że każdy ma innym smak, nie koniecznie więc musimy w stu procentach tym opiniom ufać.

Popularne rodzaje pizzy

Podstawą pizzy jest okrągły placek z drożdżowego ciasta oraz sos pomidorowy. O tym jakie dodatki znajdą się na nim, bardzo często zależy od fantazji kucharza. Są jednak rodzaje pizzy, których nie może zabraknąć w karcie dobrej pizzerii. Taką obowiązkową pozycją w menu pizzerii jest zawsze Margherita. Pizza ta powstała pod koniec XIX wieku we włoskim Neapolu. Jej składniki pozostały nie zmienione do dziś: to bazylia, ser mozzarella i sos pomidorowy. W menu wielu pizzerii jest również pizza capriciosa oraz pepperoni.