Sprawniej działająca firma, czyli elektroniczne wnioski urlopowe

Sprawniej działająca firma, czyli elektroniczne wnioski urlopowe

Każdy szef chce, aby jego firma działała naprawdę sprawnie. By tak się stało, wystarczy postawić na odpowiednie oprogramowanie, które pomoże zautomatyzować pewne procedury. Ciekawą opcją są elektroniczne wnioski urlopowe, czyli specjalna aplikacja pozwalająca zautomatyzować proces planowania urlopów i kontrolowania pracowniczych nieobecności.

Aplikacja do elektronicznych wniosków urlopowych ma całe mnóstwo opcji. Dzięki nim planowanie urlopów i nadzór nad nieobecnościami pracowników jest banalnie prosty. Z aplikacją nie trzeba już martwić się o to, w którym segregatorze znajdują się wnioski urlopowe poszczególnych osób oraz czy na pewno termin urlopów nie pokrywa się.

Typy nieobecności

Aplikacja daje możliwość definiowania typów nieobecności, które każdy pracownik może zgłosić. Pozwala tym samym na kontrolę nie tylko samych urlopów, ale również pracy zdalnej, delegacji, zwolnień lekarskich. Opcji jest naprawdę całe mnóstwo. Co ważne, niektórzy pracownicy mogą mieć ograniczony dostęp do niektórych opcji.

Historia wniosków

Aplikacja została stworzona tak, aby zachowywana była cała historia wniosków składanych przez pracowników. Elektroniczne wnioski urlopowe w związku z tym nie giną. Przechowywane są w sposób w pełni bezpieczny w miejscu dostępnych dla upoważnionych osób. Nie trzeba ich więcej drukować i zajmować miejsca w szafie.
Elektroniczne wnioski urlopowe to prawdziwy krok do przodu, jeśli chodzi o pracę działu kadr. Z pomocą specjalnej aplikacji dotychczas wykonywane prace stają się zdecydowanie prostsze.

Osoby, które zainteresował ten temat odsyłamy do naszego innego artykułu dotyczącego e – urlopów.