Thermlifting - lifting termiczny bez tajemnic

Thermlifting – lifting termiczny bez tajemnic

Nawet, jeśli przywiązujemy dużą wagę do tego, aby troszczyć się o naszą skórę, z wiekiem traci ona kolagen, a więc ten składnik, który sprawia, że jest elastyczna. Efekty jego wolniejszej produkcji szybko stają się widoczne gołym okiem. Pojawiają się pierwsze zmarszczki i bruzdy, opadają policzki. Na szczęście, nie musimy wcale godzić się z takimi zmianami i ich tempem. Co więcej, nie musimy nawet poddawać się inwazyjnym zabiegom znanym ze swoich groźnych skutków ubocznych.

Lifting termiczny – co to jest

Thermlifting Zaffiro Warszawa to nazwa wyjątkowego zabiegu, który wykorzystuje podczerwone promieniowanie IR do tego, aby pobudzić skórę właściwą. Odpowiednio dostosowane do potrzeb pacjenta fale urządzenia Zaffiro dostają się w jej głąb, a następnie rozgrzewają ją. Prowadzi to do uszkodzenia włókien kolagenowych, które gwałtownie kurczą się i powracają do swojego pierwotnego stanu. Dzięki temu zabiegowi możemy liczyć nie tylko na widoczne wygładzenie zmarszczek oraz bardziej elastyczną skórę. Tym, co sprawia, że zabieg jest wart polecenia, są przede wszystkim jego długoterminowe konsekwencje. Skóra poddana działaniu urządzenia Zaffiro jest w stanie produkować nawet o trzydzieści procent więcej włókien kolagenowych niż miało to miejsce przed zabiegiem. Dzięki temu jego efekty utrzymują się dłużej i są lepiej widoczne.

Thermlifting – to warto wiedzieć

Za wykonaniem zabiegu przemawiają nie tylko jego znakomite efekty, ale również przystępna cena. Warto jednak pamiętać, że nie jest to propozycja dla każdego. Nie wykonuje się go u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u pacjentów mających otwarte rany, a także u tych, którzy mieli już wykonany zabieg złotych nici. Już po zabiegu skóra może być lekko zaróżowiona i rozgrzana, może też pojawić się opuchlizna, wszystkie te efekty uboczne znikają jednak po kilku dniach.