Tkaniny bawełniane - dlaczego są tak popularne?

Tkaniny bawełniane – dlaczego są tak popularne?

Zaczynając przygodę z krawiectwem, warto sprawdzić, która hurtownia tkanin ma dla nas szeroką ofertę. Okazuje się bowiem, że szanująca się hurtownia materiałów to nie tylko prosta bawełna, ale cała lista różnych materiałów bawełnianych. Które z nich hurtownia materiałów krawieckich, a które może na razie sobie odpuścić?

Zakup tkanin bawełnianych

Hurtownia materiałów do szycia na pewno ma aksamit. Jest to materiał ciepły i gęsty, który zazwyczaj kojarzymy z elegancją i przepychem. Hurtownia tkanin na pewno będzie go miała w różnych kolorach. Można z niego zrobić ładne sukienki. Hurtownia materiałów zaoferuje nam też na pewno atłas, czyli materiał z przędzy bawełnianej.

Może być gładki lub wzorzysty. Ciekawą opcją jest zrobienie z niego bielizny. Hurtownia tkanin online może mieć dla nas batyst. To materiał bardzo cienki i delikatny, zwykle stosowany do bielizny, ale nadający się też chociażby na bluzkę. Hurtownia tekstylna będzie go raczej odradzać niedoświadczonym krawcowym.

Bawełna dla zaawansowanych

Jeans, tak zwany denim, to materiał, który jest twardy i trudny w obrabianiu, przez co hurtownia materiałów krawieckich może nam odradzać jego wykorzystywanie przynajmniej na początku naszej przygody z krawiectwem. Podobnie odradzane mogą być tkaniny takie jak satyna, ale z dokładnie odwrotnego powodu.

Satyna charakteryzuje się splotem atłasowym, który jest nietypowy i dlatego trudny w obsłudze praktycznej. Z takiego materiału szyje się pościel i to nie jest trudne, ale satynowe ubrania to już wyższa szkoła jazdy, więc na początek warto stawiać na coś innego. Zawsze oczywiście można też poeksperymentować z niewielkimi ilościami materiału.