Wózek- pchacz pomaga w nauce chodzenia

Wózek – pchacz pomaga w nauce chodzenia

Wózki dla lalek to zabawki kupowane przede wszystkim dziewczynkom. Współczesne wózki dla lalek mogą pełnić także dodatkową funkcję, mogą być nie tylko zabawką. Wózki dla lalek często pełnią rolę chodzika; pchacze dla lalek dostępne są więc zarówno w wersji dla dziewczynek, jak i dla chłopców. 

Pchacze dla lalek: jaki kupić?

Pchacze dla lalek, które mają ułatwić naukę chodzenia mogą być wykonane z plastiku. O wiele jednak trwalsze i solidniejsze są pchacze dla lalek drewniane. Zabawki te są dość ciężkie, a więc stabilne. Świetną zabawką i jednocześnie dekoracją pokoju są drewniane wózki z budką. Osoby, których interesuje ta tematyka mogą więc przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „O drewnianych wózkach dla lalek”. Drewniane wózki z budką wzorowane są na wózkach dla dzieci z lat 50/60. Drewniane wózki z budką mają oponki wykonane z gumy, która nie zawiera szkodliwych ftalanów. Są więc bezpieczne, a do tego nie będą hałasować.

Drewniane wózki z budką: jak dokonać dobrego wyboru?

Drewniany wózek dla lalek powinien być przede wszystkim wykonany bardzo starannie. Nie może być na nim żadnych zadziorów. Do tego kleje i farby muszą być ekologiczne, nie mogą wywoływać  uczuleń. Przed zakupem warto więc sprawdzić, czy wózek, który zamierzamy kupić ma stosowne atesty. Drewniane wózki nie są tanie; planując zakup takiego wózka dla swojego dziecka warto szukać promocyjnych ofert. Drewniane wózki mają regulowaną rączkę; sprawdzą się więc nie tylko jako zabawka dla malucha, ale także dla trochę starszego dziecka.