Wymiana drzwi w starym budownictwie

Wymiana drzwi w starym budownictwie

Im starsze miasto, tym starsze w nim znajdują się budynki, które niestety nadszarpnięte upływem czasu często wymagają kosztownych i dokładnych remontów. W tym celu często wymienia się drzwi Bydgoszcz na nowe, aby nie tylko nie uciekało ze środka ciepło, ale również aby właściwie taki budynek zabezpieczyć przed włamaniem.

Jeżeli budownictwo jest naprawdę stare, często trzeba zamawiać drzwi na wymiar, albowiem standardowe rozmiary nie pasują do otworów drzwiowych. Można także zamówić systemy drzwiowe Bydgoszcz, dzięki którym zewnętrzna część budynku zostaje we właściwy sposób zabezpieczona.

Jakie drzwi zamontować w zabytkowej kamienicy?

Najtrudniej remontuje się zabytkowe kamienice, gdzie oprócz poniesienia kosztów remontowych musimy także mieć zgodę na remont od konserwatora zabytków. Tutaj nie można założyć normalnych drzwi Bydgoszcz, lecz postawić na restaurowanie starych bądź rekonstrukcję na podstawie istniejących zdjęć i zachowanych projektów budynku.

To oczywiste, że takie drzwi na wymiar Bydgoszcz trzeba zamówić u stolarza bądź innego fachowca, a wszystkie prace remontowe muszą być zaakceptowane przez prowadzącego konserwatora zabytków.

Jakie ograniczenia przy wymianie drzwi w Bydgoszczy?

Jeżeli decydujemy się na remont bardzo starej kamienicy, gdzie należy wymienić wszystkie drzwi, zarówno te wewnętrzne jak i zewnętrzne, możemy spotkać się z większą liczbą ograniczeń, wprowadzonych przez konserwatora zabytków.

Jeżeli kamienica ma historyczne znaczenie i jest wpisana na listę ważnych zabytków miasta, konserwator może zażądać dokładnego odtworzenia wyglądu kamienicy.

Takie rekonstrukcje wykonuje się na podstawie starych zdjęć bądź projektów dostępnych w archiwum, a wymiana drzwi Bydgoszcz musi zostać bezwzględnie zatwierdzona przez konserwatora prowadzącego.