Dieta ograniczająca węglowodany

Dieta ograniczająca węglowodany

Obecnie sposobów na odżywianie, które mają gwarantować skuteczną walkę ze zbędnymi kilogramami mamy bardzo wiele i wyłącznie od nas będzie zależeć jakie z tych sposobów będziemy chcieli wykorzystywać. Przede wszystkim jest wiele diet, które mają ograniczać ilość węglowodanów. Wśród nich między innymi dieta keto zyskująca na popularności w ostatnich latach. To dość popularny sposób żywienia, który ogranicza węglowodany na rzecz większej ilości tłuszczów jakie w diecie mają się pojawić. W ten sposób organizm ma szybciej tracić zbędne kilogramy. 

Skuteczna w walce z padaczką

Co jednak bardzo ciekawe dieta niskowęglowodanowa ketogeniczna to sposób żywienia, który nie tylko popularny jest wśród osób, które zmagają się z nadwagą. Na uwagę zasługuje fakt, że ten sposób żywienia jest przebadany i sprawdzony pod kątem osób, które mają problem z padaczką oporną. Badania pokazują, że jeśli u takich osób wprowadzone zostaną przepisy ketogeniczne można będzie oczekiwać, że objawy padaczki będą mniej dotkliwe dla osoby chorej. Warto więc takim sposobem leczenia rzeczywiście się zainteresować. 

Uwaga na skutki uboczne 

Jeśli kogoś zainteresuje dieta ketogeniczna, jadłospis w jego przypadku będzie się składał w ponad 80% właśnie z tłuszczy. Trzeba więc wyłączyć wszelkie słodycze czy produkty zbożowe. Dieta taka będzie więc w dużej mierze zmieniać sposób żywienia i dlatego trzeba się na to przygotować pamiętając, że nie do końca wiadomo jak na taką zmianę będzie reagował organizm, który do tej pory otrzymywał około 30% tłuszczów a mniej więcej 50% węglowodanów.