Dieta oparta na tłuszczu

Dieta oparta na tłuszczu

Wiele osób szuka dla siebie idealnej diety, dzięki której będzie mogło walczyć ze zbędnymi kilogramami. Obecnie znajdziemy wiele różnych pomysłów na formy odżywiania się dzięki, którym będzie można stracić zbędne kilogramy. Dietetycy jednak podkreślają, że najważniejsze zawsze będzie racjonalne i zbilansowane odżywianie, które przyniesie najlepsze zdrowotne efekty. Wśród tych popularnych obecnie form żywienia znajduje się obecnie dieta ketogeniczna. Warto dowiedzieć się czym się ona charakteryzuje.

Odżywianie oparte na tłuszczu

Dieta ketogeniczna w swoim założeniu zakłada, że ograniczona będzie ilość węglowodanów w diecie i zamiast nich w posiłkach pojawiać się będą większe dawki tłuszczu. W ten sposób zwiększyć ma się ilość ciał ketonowych co ma zagwarantować skuteczne i szybkie pozbywanie się kilogramów a jednocześnie lepsze samopoczucie. Co do diety ketogenicznej wiele osób podkreśla, że efekty jej stosowania pojawiają się bardzo szybko i dlatego właśnie jest przez niektórych polecana.

Uwaga na niedobory witaminowe

Trzeba jednak pamiętać, że dieta ketogeniczna wprowadzająca do posiłków nawet 80% tłuszczów nie jest w stanie zagwarantować wszystkich ważnych dla zdrowia składników odżywczych. Dlatego stosowanie takiej diety może niestety prowadzić do zaburzeń zdrowotnych, które po jakimś czasie będą zauważalne. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to jak się żywimy, uważając na diety opierające się głównie na jednym składników, bo nigdy nie będziemy mieli pewności jak będą wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie.