Likwidujemy zmarszczki kwasem hialuronowym

Likwidujemy zmarszczki kwasem hialuronowym

Zmarszczki pojawiają się na twarzy wraz z wiekiem. Jest to naturalny proces, w którym nie ma nic dziwnego. Większość kobiet nie lubi swoich zmarszczek i chętnie się ich pozbędzie. Sposobem na to okazuje się być wypełnianie kwasem hialuronowym, które przynosi naprawdę dobre efekty. Zobaczmy na czym polega zabieg, jakie daje efekty i czy jest bolesny.

Na czym polega zabieg?

Wypełnianie zmarszczek polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w precyzyjnie wybrane miejsca. Metoda ta świetnie sprawdza się wówczas, gdy wypełnić chcemy bruzdy nosowo – wargowe, lwią zmarszczkę, okolicę ust. Kwas hialuronowy stosowany do takich zabiegów jest w pełni bezpieczny i nie wywołuje reakcji uczuleniowych. Jak długo utrzyma się efekt, który udało się uzyskać? Na ogół jest to od sześciu do dwunastu miesięcy. Ostateczny czas uzależniony jest jednak od indywidualnych właściwości skóry danej osoby. Plusem zabiegu jest to, że efekt widoczny jest praktycznie od razu. Trzeba jedynie poczekać aż zniknie opuchlizna.

Czy wypełnianie kwasem hialuronowym boli?

Wiele kobiet, które rozważają wypełnianie zmarszczek kwasem zastanawia się, czy zabieg jest bolesny. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że ostrzykiwanie kwasem hialuronowym wykonywane jest z zastosowaniem znieczulenia. Dzięki temu zabieg nie boli. Dla wielu kobiet może być jednak dość nieprzyjemny.

Wypełnianie kwasem hialuronowym jest zabiegiem dającym naprawdę bardzo dobry efekt. Zabieg jest bezpieczny i powszechnie dostępny. Jeśli temat ten kogoś zainteresował, odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym skoncentrowaliśmy się na samym kwasie hialuronowym.