O leczeniu niepłodności słów kilka

O leczeniu niepłodności słów kilka

Wiele par przez lata bezskutecznie stara się o dziecko. Dzisiaj medycyna jest w stanie wielu tym parom pomóc. Oczywiście wymaga to starannej diagnostyki, gdyż przyczyn niepłodności jest wiele.

Dlaczego kobieta nie może zajść w ciążę?

Przyczyn niepłodności jest wiele i są one bardzo różne. Bardzo często przyczyną niepłodności się zaburzenia endokrynologiczne. Do zaburzeń tych zalicza się między innymi zespół policystycznych jajników określany skrótem PCOS.

PCOS to choroba przewlekła. Leczenie PCOS w przypadku kobiet starających się o dziecko poprzedzone jest mnóstwem badań. Wykonuje je klinika leczenia niepłodności. Metoda leczenie zawsze jest dobiera indywidualnie dla danej pacjentki. Z reguły leczenie niepłodności u kobiet z PCOS polega na terapii hormonalnej.

Leczenie niepłodności zawsze jest dobierane pod kątem indywidualnych potrzeb danej pacjentki. Metoda leczenia zależy od przyczyn niepłodności. Czasem wymaga przeprowadzenia mało inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

Jakie jeszcze metody leczenia niepłodności mogą zostać zastosowane?

Nie zawsze leczenie hormonalne czy niewielki zabieg wykonywany metodą laparoskopową przynosi dobre efekty. W takiej sytuacji prowadzący leczenie niepłodności lekarz może zaproponować metodę in vitro. Metoda in vitro nie jest refundowana. Tylko w niektórych miejscowościach pary mogą liczyć na dofinansowanie zabiegu in vitro. Klinika leczenia niepłodności przeprowadza zabieg in vitro metodą ICSI. Klinika leczenie niepłodności przyjmuje pacjentki z całego kraju.