Piątkowo: ciekawa dzielnica Poznania

Piątkowo: ciekawa dzielnica Poznania

Poznań to jedno z większych i jednocześnie bardziej znanych miast. Składa się z wielu dzielnic, wśród których znajduje się Piątkowo. Okazuje się, że Piątkowo jest dzielnicą, która ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jeśli chodzi o ciekawe miejsca w Poznaniu, Piątkowo niewątpliwie się do nich zalicza. Dowiedzmy się o Piątkowie nieco więcej.

Krótka historia Piątkowa

Okazuje się, że historia Piątkowa zaczęła się przeszło czterdzieści lat temu. Zalążkiem obecnej dzielnicy były tereny ówczesnej wsi o tej samej nazwie. Obecnie dzielnica składa się z osiedli mieszkaniowych, które na tych terenach zaczęły pojawiać się w latach siedemdziesiątych minionego wieku. Zalicza się do nich między innymi osiedle Bolesława Chrobrego oraz Władysława Jagiełły. Piątkowo jest dzielnicą, która rozwija się intensywnie. Nie brakuje tu nowych inwestycji, które sprawiają, że historia Piątkowa pisze się dalej.

Co robić na Piątkowie?

Okazuje się, że Piątkowo to dzielnica, która daje ogromne możliwości. Piątkowo to dzielnica obfitująca w punkty usługowo – handlowe. To idealna dzielnica dla tych, którzy lubią aktywne spędzanie czasu. Co robić na Piątkowie? Warto wybrać się chociażby do Parku Międzyosiedlowego, na terenie którego znajduje się nie tylko plac zabaw dla dzieci, ale również skatepark, a nawet wybieg dla psów. Dzielnica oferuje również liczne parki rozrywki, na terenie których znajdują się między innymi lubiane przez dzieci baseny z piłeczkami.

Ciekawostki o poznańskim Piątkowie są bardzo różne. my przedstawiliśmy garść najważniejszych informacji dotyczących Piątkowa.