Różne metody leczenie niepłodności

Różne metody leczenie niepłodności

Niepłodność dotyka w Polsce bardzo wiele par. Przyczyny niepłodności są bardzo różne. Leczenie niepłodności wymaga więc wykonania bardzo wielu badań diagnostycznych, które pomagają w ustalenie przyczyn i dobraniu skutecznej metody leczenia.

Zespół policystycznych jajników częstą przyczyną niepłodności

Zespół policystycznych jajników czyli PCOS dotyka bardzo wiele młodych kobiet. PCOS jest zaburzeniem endokrynologicznym. Powoduje między innymi zaburzenia owulacji i nieregularne miesiączki. PCOS jest jedną z przyczyn kobiecej niepłodności. Schorzenie to nie daje się wyleczyć, ale istnieją metody jego złagodzenia.

W efekcie kobieta, która zdecyduje się na leczenie niepłodności spowodowane zespołem policystycznych jajników ma bardzo duże szanse na zajście w ciążę. Przyczyną niepłodności kobiet może być także endometrioza, torbiele i mięśniaki macicy, niedrożność jajowodów. W takich przypadkach lekarz może zaproponować pacjentce wykonanie zabiegów chirurgicznych.

Gdy metody te są nieskuteczne

Klinika leczenia niepłodności oferuje różne metody leczenie niepłodności. Te, które zostały wymienione wyżej nie u każdej pacjentki okażą się skuteczne. Klinika leczenia niepłodności jest przygotowana na taką ewentualność. W swojej ofercie klinika leczenie niepłodności ma więc jeszcze jedną metodę: in vitro.

In vitro w bardzo wielu przypadkach jest bardzo skuteczną metodą. Po zabiegu in vitro bardzo wiele par doczekało się długo wyczekiwanego potomstwa. Borykającym się z problemem niepłodności parom współczesna medycyna oferuje wiele skutecznych metod leczenia.