Wózki uniwersalne - czy to dobry wybór?

Wózki uniwersalne – czy to dobry wybór?

Wózki wielofunkcyjne są niezwykle popularne wśród świeżo upieczonych rodziców. Istnieje kilka rodzajów wózków wielofunkcyjnych. Uniwersalne wózki o konstrukcji modułowej 2w1 – podwozie jest podstawą tego typu wózków, na nim montowana jest kołyska lub blok spacerowy za pomocą systemu szybkiego mocowania.

Czym są wózki uniwersalne?

Możesz używać takich modeli od urodzenia do trzech lat. Wózki dziecięce o modułowej konstrukcji 2 w 1 i wózki 3w1 – tak zwany „system transportowy”. Różnica między systemami transportu a uniwersalnymi wózkami polega na dostępności fotelika samochodowego dla noworodków (do roku).

Cechy uniwersalnych wózków

Te bezpieczne wózki dziecięce mają następujące cechy. To przede wszystkim wszechstronność i „wytrzymałość” podwozia. Są one wygodne, ponieważ podwozie spoczywa na dużych kołach. Wózki uniwersalne są raczej wygodną opcją, ponieważ przy ich zakupie nie ma potrzeby oddzielnego zakupu kołyski i wózka. Konieczne jest jednak zorganizowanie przechowywania jednostek wymiennych, które nie są obecnie używane.

Ze względu na lekkość tego projektu rodzice dziecka stają się bardziej mobilni i mniej zależni od okoliczności. Przestają odczuwać dyskomfort, odwiedzając miejsca o dużej koncentracji osób z dzieckiem lub korzystając z transportu publicznego. Trójkołowa konstrukcja jest bardziej powszechna w wózkach, gdyż zapewnia lepsze prowadzenie, ale wymaga wysiłku, aby poświęcić stabilność ich pozycji, szczególnie podczas schodzenia z krawężnika, zjeżdżalni, rampy.

Z kolei czterokołowy wózek zapewnia optymalną równowagę zwrotności i stabilności. Wózek sześciokołowy – to sposób na zwiększenie stabilności. To rozwiązanie jest stosowane w niektórych modelach podwójnych wózków.