Bez L-karnityny nie ma odchudzania

Bez L-karnityny nie ma odchudzania

Odchudzanie się jest zadziwiająco trudnym procesem, chociaż mogłoby się wydawać, że posiadający solidne zapasy energii w postaci tkanki tłuszczowej organizm powinien bardzo chętnie i sprawnie sięgać po swoje zapasy.

W rzeczywistości są one traktowane jako ostatnia deska ratunku, dosłownie i w przenośni zaskórniaki, z których korzystanie jest możliwie mocno ograniczane. Leży to w sprzeczności z naszymi priorytetami, przez co konieczne jest przekonanie organizmu do naszych racji. Pomoże nam w tym L-karnityna, bez której jakiekolwiek realne odchudzanie się jest w zasadzie niemożliwe.

Czym jest karnityna?

L-karnityna to związek chemiczny o budowie betainowej. Co nam to mówi? Nie za wiele. Dlatego warto spojrzeć na praktyczną stronę działania L-karnityny. Substancja ta obecna jest w naszym organizmie w bardzo niewielkich ilościach, chociaż potencjalnie może jej być znacznie więcej.

Jej zadaniem jest m.in. rozbijanie cząsteczek tłuszczu na pojedyncze łańcuchy kwasów tłuszczowych, które można skutecznie i efektywnie przekształcać na energię w mitochondriach. Bez L-karnityny takie procesy w ogóle nie są w stanie zachodzić, więc jej obecność jest absolutnie niezbędna.

Suplementacja L-karnityny jest konieczna

Dla optymalnych efektów treningu konieczne jest suplementowanie L-karnityny. Najlepiej jest wybierać monoprodukty, ponieważ nie zaburzają one równowagi całego naszego organizmu.

Można z nich korzystać jako z jedynego suplementu, który będziemy przyjmować, na przykład dla celów odchudzania właśnie, jak również możemy tego produktu używać jako części większego programu suplementacji.

Polecamy także przeczytać artykuł dotyczący selenu.