Garaż murowany czy namiot garażowy?

Garaż murowany czy namiot garażowy?

Garaże murowane to najbardziej popularny sposób na przechowywanie samochodu. Jest to wprawdzie rozwiązanie na wiele długich lat, ale stosunkowo kosztowne. Do tego wymaganych jest szereg budowlanych pozwoleń, co wydłuża czas i zwiększa koszty. Osoby, którym zależy na solidnym i w miarę tanim pomieszczeniu do przechowywania mają dzisiaj do wyboru inne rozwiązanie. Jest nim mobilna, ale solidna hala namiotowa.

Hala namiotowa od producenta

Hala namiotowa jest rozwiązaniem uniwersalnym. Doskonale sprawdzi się zarówno do tego, aby przechować w niej samochód, motocykl, skuter czy inne gabaryty. Wiele murowanych garaży pełni rolę różnego rodzaju składzików. Chętnie przechowywane są w nich także rowery, kosiarki i inne sprzęty ogrodowe. Hala namiotowa również może zostać wykorzystana w taki właśnie sposób. Hale namiotowe dostępne są w różnych rozmiarach, zmieści się w nich więc także większy samochód osobowy. Są nawet takie hale namiotowe, w których bez problemu można parkować dwa pojazdy.

Czy to dobra ochrona?

Hale namiotowe charakteryzują się bardzo solidnie zaprojektowaną i wykonaną konstrukcją. Ustawione zgodnie z zaleceniami producenta na stabilnym podłożu, będą bezpiecznym pomieszczeniem do przechowywania. Do tego są one wykonane z materiałów, które w stu procentach chronią przez deszczem, gradem czy opadami śniegu. Jest to rozwiązanie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych osób. Szybki i prosty montaż oraz walory estetyczne to dodatkowe plusy namiotów halowych.