Jak wybrać wózek?

Jak wybrać wózek?

Bezpieczne wózki dziecięce to marzenie każdego rodzica. Na szczęście na rynku możemy dowolnie wybierać spośród rozmaitych modeli.

Jak wybrać wózek?

Do wyboru wózka dziecięcego należy podchodzić z pełną odpowiedzialnością, przede wszystkim zwracając uwagę na następujące cechy produktu: kategoria wiekowa, dla której produkt jest przeznaczony; pozycja dziecka; zdolność i zwrotność w terenie; waga. Ważne są też wymiary, możliwość przyjmowania kompaktowych wymiarów i związana z tym wygoda transportu i przechowywania; stopień ochrony przed różnymi wpływami naturalnymi oraz dostępność dodatkowych urządzeń itp. Połączenie powyższych parametrów stanowi podstawę wyboru wózka określonego typu.

Wózki klasyczne wielofunkcyjne

Na rynku spotkać możemy klasyczne wózki kołyski, które są jednocześnie dostępne w wersjach dla dwóch i trzech dzieci. Wózki wielofunkcyjne w modelu kołyski to wózki 3w1 i 2w1. Kołyska to konstrukcja dwóch równoległych podstaw połączonych dwoma parami dźwigni poprzecznych. Dolna podstawa spoczywa na czterech kołach (zwykle o znacznej średnicy), a górna stanowi podporę dla samej kołyski. Kołyska została zaprojektowana z myślą dzieciach do jednego roku, dopóki dziecko nie nauczy się samodzielnie i pewnie siedzieć. W niektórych modelach istnieje możliwość przekształcenia kołyski w blok do chodzenia. Zalety wózków tego typu, to doskonała zdolność do jazdy i dobra amortyzacja uzyskane dzięki zastosowaniu dużych kół i dodatkowych urządzeń tłumiących (sprężyny, sprężyny), wykluczają wstrząsy i zapewniają komfort nawet na długich spacerach.

Z kolei uniwersalne wózki łączą elementy kołyski i wózka; w razie potrzeby można je dowolnie przekształcać. Ten rodzaj wózka może służyć nam długo – może w nim jeździć dziecko do około 5 lat. Bezpieczne wózki dziecięce to najlepszy wybór.