Nie każdego w dzisiejszych czasach stać na zakup nowiutkiego samochodu oraz koszty, z którymi trzeba liczyć się podczas jego eksploatacji. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka innych rozwiązań, do których z pewnością należą auta na abonament. Zdecydować mogą się na nie zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Czy proces związany z nabyciem takiego pojazdu jest skomplikowany? Przekonaj się, zapoznając z poniższym tekstem.
Wybierz z oferty interesujący Cię pojazd
Udostępniane przez firmy samochody na abonament tworzą zazwyczaj rozbudowaną flotę pojazdów. Oczywiście w zależności od konkretnej placówki, z usług której zdecyduje się skorzystać kierowca, formalności mogą wyglądać w różnych miejscach trochę inaczej. W przypadku firmy przedstawia się to następująco:
- klient wchodzi na stronę i wybiera interesujący go model samochodu – przy każdej z ofert zapoznać może się on z niezbędnymi danymi zarówno technicznymi, jak i tymi odnoszącymi się do wynajmu (wysokość początkowego wkładu, miesięczne opłaty, dostępne pakiety, czas wynajmu, dostępność itd.). Można je oczywiście dostosowywać do swoich potrzeb,
- po tej czynności płynnie można przejść do kontaktowania się z firmą i umówienia się na jazdę próbną (po dokonaniu rezerwacji ma się na to 48 godzin),
- kiedy konkretny samochód na abonament spełni wszelkie oczekiwania, to kolejnym krokiem jest podpisanie umowy.
Jazda testowa – konieczność?
Niektórzy klienci tak są pewni wybranego przez siebie auta na abonament, że rezygnują z jazdy testowej. W przypadku wynajmu jest to możliwe. Bez problemu można pominąć ten etap i umówić się na samo podpisanie umowy.