Koperta - co zawdzięcza folii bąbelkowej

Koperta – co zawdzięcza folii bąbelkowej

Czas, gdzie wysłanie jakiegokolwiek produktu wiązało się z zapakowaniem go w karton, dawno minął. Koperty bąbelkowe stały się ulubieńcami zarówno sklepów internetowych, jak i stacjonarnych (z opcją wysyłki) oraz firm z różnych gałęzi gospodarki, gdzie prosperują mniejsze oraz większe biura. Dlaczego znacznie wyparły one kartony i co zadecydowało o tym, że coraz chętniej po nie sięgamy? Dowiesz się tego z poniższej treści.  

Udogodnienia związane z kopertą bąbelkową 

Dostępne w sprawdzonym sklepie koperty bąbelkowe to więcej korzyści, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Przede wszystkim w przeciwieństwie do kartonów są lżejsze i właśnie dlatego nie trzeba przepłacać za ich wagę na poczcie.

Dzięki temu, że stworzone są ze sprawdzonych materiałów, nie przepuszczają wilgoci, a dzięki pęcherzykom powietrza skutecznie amortyzują ewentualne wstrząsy, zgniecenia, czy też uderzenia. Dlatego wiele osób, przy pomocy kopert bąbelkowych, przesyła drobne kosmetyki, biżuterię, czy też niewielkich rozmiarów urządzenia elektroniczne. 

Najwyższa jakość – czym się przejawia 

Tak to już jest na rynku, że produkt (mimo że powinien być taki sam) nie jest równy produktowi. Koperty bąbelkowe również są na to idealnym przykładem, dlatego też zawsze należy kupować je w sprawdzonym miejscu. Czym powinny się one wyróżniać, żeby można było nazwać je niezawodnymi? Przede wszystkim:

  • powinny być one wykonane z papieru, odznaczającego się wysoką gramaturą, a do tego powlekanego tworzywem sztucznym – dzięki temu ta pierwsza warstwa, mająca bezpośredni kontakt z otoczeniem, nie ulegnie przetarciu oraz zawilgoceniu, 
  • znajdująca się w nich folia bąbelkowa musi być dużej gęstości. Dzięki temu nie tylko w znacznym stopniu usztywni przesyłkę, ale i w razie konieczności zapobiegnie jej rozerwaniu, 
  • zgrzew boków, który nie tylko będzie mocny, ale i estetyczny. Dzięki niemu koperty bąbelkowe są zabezpieczone i doskonale widać, kiedy ktoś chciał coś przy nich zrobić.