Przesyłka - lepszy karton czy koperta?

Przesyłka – lepszy karton czy koperta?

Żyjemy w czasach, w których częste korzystanie z usług kuriera oraz poczty to norma dnia codziennego. Nie dziwi więc, że koperty bąbelkowe ze sklepu, jak i kartony, to produkty, których nie kupuje się już na sztuki, a raczej w większych ilościach. Który jednak sposób pakowania wydaje się być lepszy i o wiele bardziej praktyczny? Przekonaj się o tym, zapoznając z poniższą treścią. 

Biuro – co sprawdzi się lepiej 

Biuro to miejsce, w którym trzeba być przygotowanym na wszystko. Nic więc dziwnego, że koperty bąbelkowe są w nim koniecznością. Dzięki temu, że w dużej mierze są usztywniane oraz odporne na wilgoć i ewentualne zgniecenia, bez problemu można wysyłać w nich dokumenty, a nawet niewielkich rozmiarów urządzenia elektroniczne oraz płyty.

Za sprawą tego, że koperty bąbelkowe wyścielone są w środku napompowaną w postaci pęcherzyków folią, przesyłek nie trzeba dodatkowo zabezpieczać, dzięki czemu waga całości nie będzie sztucznie zawyżona. Tego samego nie można powiedzieć o kartonach. Tektura swoje waży i trzeba chcieć wysłać naprawdę dużo przedmiotów, by zdecydować się na tego typu rozwiązanie. 

Sklepy internetowe – ważny jest kompromis 

O ile w biurach można mniej więcej określić, co dokładnie może być wysyłane, o tyle w sklepach internetowych już nie bardzo. Koperty bąbelkowe spiszą się świetnie w przypadku niewielkich produktów (kosmetyków, małych gadżetów, drobnych urządzeń elektronicznych, biżuterii itd.). Dzięki temu, że są tańsze niż kartony, są wybierane wtedy, gdy tylko jest to możliwe.